Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vývoj mláďat

 

Vývoj mláďat od prvního dne do 6 týdnů. Fotky jsou z vrhu X a Y.
 

První den

   

Mláďátka se rodí slepá, bezbranná a bez srsti. Jejich kůže je průhledná a zkušení chovatelé mohou vidět, jestli sály od matky mléko. Pokud ano, jde vidět bílý obsah bříška. Nejsou schopna regulovat svou tělesnou teplotu, takže jsou odkázána na rodiče, aby je zahřívali. Rodí se s vouskami a drápkami a bez zoubů, ouška jsou ještě přilepená k hlavičce. Už od prvního dne jde rozeznat, zda mimi bude černooké - zavřené víčko je tmavé , nebo červenooké - barva červená jako kůže a případně jestli bude mít zesvětlení CP, LCP.
Vydávají docela hlasité pískání, čímž upozorňují matku, že ji potřebují.

 

Druhý den

  

Mláďátka přibývají na váze, jejich kůže se stává hrubší a u některých barviček - těch tmavých se začíná ukazovat pigment.
Někdy se stane, že některá miminka po narození zemřou, nebo je matka odstraní. Důvody mohou být různé - genetická vada, nemocné mimi, stres matky, nedostatek bílkovin u matky.... Ve vrhu X se narodilo 5 mláďat a zůstaly jen 4.

 

Třetí den

  

Pokud je v hnízdě mláďat méně, mají k dispozici více mléka a rychleji rostou, jak jde vidět na první fotce. V hnízdě, kde je miminek 6 jde vidět, že jsou mláďata menší.

 

Čtvrtý den

  

Mláďátka se začínají pokrývat jemnými chloupky. Jsou silnější a s větší vervou se derou k mámině mlíčku. Tvoří se jim podkožní tuk a vypadají krásně zaobleně. Už v této době zkušení chovatelé rozeznají, zda-li má mláďě srst rex nebo ne. Jde to poznat podle vousků. Zkroucené vousky má mimi se srstí rex.

 

Pátý den

  

Ouška se otvírají a odlepovat od hlavičky. Nejdříve jdou rozeznat tmavé barvičky, jako black, agouti atd.

 

Šestý den

  

Srst stále roste. Na tmavých mimi jdou už vidět znaky, pokud je mají.

 

Sedmý den

  

 

Osmý den

  

Mezi osmým a desátým dnem je nejlepší čas pro určení pohlaví. Samičky mají mezi řitním a pohlavním otvorem minimální vzdálenost. U samečků je tato vzdálenost větší. U samiček jdou také vidět malinké struky. Samečci mají větší břišní žlázu. Po několika dnech jim bříško zaroste srstí a pohlaví jde přesně určit za pár týdnů.

                        9 denní samička                                                          9 denní sameček

  

 

Devátý den

  

Očka jsou stále zavřená. Už se lze s větší přesností určit barvičky mláďátek.

 

Desátý den

  

 

Jedenáctý den

  

Mláďátkům začínají růst zoubky. U mimi se srstí rex jde pozorovat mírné zvlnění srsti.

 

Dvanáctý den

  

Některá miminka se už vydávají mimo hnízdo.

 

Třináctý den

 

 

Čtrnáctý den

  

Srst rex je už jasně viditená. Na levo bílé a nejtmavější mimi, na pravo všichni kromě yellow foxíka.

 

Patnáctý den

  

 

Šestnáctý den

  

 

Sedmnáctý den

  

 

Osmnáctý den

  

Od osmnáctého dne se otevírají mláďátkům oči. Vyjímečně od 16-17 dne. Záleží na tom, jak rychle se vyvíjí, oči se mohou otevírat mezi 18-24 dnem.

Devatenáctý den

  

 

Dvacátý den

  

 

Dvacátýprvní den

  

V tomto věku už se mláďátka krmí pevnou stravou. Mléko od matky sají ještě týden. Někdy sají mléko až do svých 5 týdnů.

Čtyři týdny

  

Pět týdnů

  

U pískomilů se srstí Rex jde v tomto věku viditelně vidět línání srsti. V šesti týdnech tento proces stále není dokončen, proto se doporučuje odběr u těchto pískomilů až od 7 týdnů.

Šest týdnů

V šesti týdnech jsou pískomilci připraveni odejít do nového domova. Samozřejmě záleží na jejich celkové kondici. V tomto věku nejsou ještě dostatečně ochočení, jak si mnozí přejí, je třeba s nimi dále pracovat :-) Jsou dost hbití a do ruky malí. Čím déle jsou v kontaktu s člověkem, tím se stávají důvěřivějšími a více mazlivými :-)

TOPlist